تفاوت بریج و ایمپلنت چیست ؟

روکش

تفاوت بریج و ایمپلنت چیست ؟

 

روشهای  رایج زیبایی دندان و لبخند که این روزها بایستی با آگاهی به سراغشان رفت ایمپلنت و بریج هستند. بهتر است بدانید که چه زمانی و در چه شرایطی ایمپلنت یا روکش دندان توصیه می شود.

زیبایی لبخند و تناسب دندان ها یکی از رازهای زیبایی چهره است پس داشتن آگاهی کامل در این مورد و انجام مراقبت های لازم بسیار مهم خواهد بود . گزینه ی ایمپلنت و بریج دندان جزو روش های رایج در انجام اقدامات زیبایی و ترمیمی توسط دندانپزشکان است که داشتن آگاهی در مورد این دو روش می تواند شما را قبل از انجام هرکدام از آنها در مسیر انتخاب روش بهتر قرار دهد.

در گذشته بریج تنها گزینه ممکن بود اما امروزه ایمپلنت جایگاه ویژه ای دارد. بریج تنها جای خالی دندان را درگیر نمیکند بلکه دندانهای مجاور نیز باید آماده سازی و تراشیده شوند تا آماده قرار گیری بریج (به عنوان تکیه گاه پروتز مصنوعی) شوند. اما در مورد ایمپلنت دندان، فقط یک پروتز محکم و ش

.
بریچ دندانی چیست و چگونه انجام می شود؟

بریج جهت درمان بی دندانی ساخته میشود و به این صورت که با قرار گرفتن روی دندانهای طرفین ناحیه بی دندانی به شکل یک پل قسمت بی دندانی را کامل میکند. در اغلب بریجها دوطرف محل اتصال دندانهای پایه روکش میشوند و بریج ها از جنس چینی یا سرامیک اتصال یافته به فلز و گاهی مواقع تنها چینی و یا سرامیک ساخته میشوند ..

برای استفاده از بریج به ناچار باید دندانهای سالم اطراف ناحیه بی دندانی برای قرارگیری بریج تراشیده شود، دندانی که بریج روی آن قرار خواهد گرفت به حدی تراشیده خواهد شد که بعد از قرار گرفتن روکش روی آن به اندازه طبیعی برسد ، علاوه بر اینکه بریج باعث جلوگیری از تحلیل استخوانی نمی شود و محل بی دندان زیر روکش با وجود بریج باز هم دچار اتروفی استخوان خواهد شد. گفتنی است در بیشتر مواقع دندانهایی که زیر روکش هستند به دلیل اینکه امکان تمیز کردن آنها وجود ندارد، دچار پوسیدگی می شوند و متاسفانه بیمار کمتر متوجه این پوسیدگی خواهد شد.

 

 

ارسال دیدگاه