دهانشویه های گیاهی و طبیعی ساده و ارزان

بهداشت دهان
دهانشویه-های- گیاهی- و- طبیعی-ساده-و-ارزان-ایمپلنت

دهانشویه های گیاهی و طبیعی انواع مختلفی دارند. به مایعات مختلف که برای پاکسازی فیزیکی و نیز بهره گیری از اثرات درمانی بر روی لثه ها، دندانها، زبان و سایر بخشهای دهان چرخانده می شود دهانشویه گفته می شود.اگر همین کار در فضای گلو و حنجره انجام شود به آن "غرغره" گفته می شود.

به منظور استفاده بهتر از اثرات دهانشویه های گیاهی وطبیعی، زمان گرداندن آنها را در دهان کمی بیشتر کنید وبعد از این کار هم تا  چند دقیقه از شستن دهان یا خوردن و آشامیدن خودداری کنید. ضمنا"باید چرخاندن دارو با فشار مناسب صورت گیرد. دهانشویه های گیاهی و طبیعی

دهانشویه گلاب وسرکه :

یکی از بهترین دهانشویه های گیاهی وطبیعی است.برای تهیه آن 5 قسمت گلاب و یک قسمت سرکه راباهم مخلوط کنید و روزی دو سه بار از آن استفاده کنید.این داروی فوق العاده در درمان انواع عفونت های دهان و دندان، سستی لثه ها و خونریزی آنها پس از مسواک زدن، خونریزی پس از جراحی دندانپزشکی، لقی دندانها ،درمان انواع زخمها و جوشهای فضای دهان و پیشگیری و درمان آفت بسیار عالی عمل می کند.در صورتی که به دلیل آفت یا زخم، با استفاده از آن دچار سوزش غیر قابل تحمل می شوید می توانید از گلاب به تنهایی استفاده کنید.زمانی که هدف شما قطع خونریزی است( مثل پس از کشیدن دندان ) برای اثر بخشی بهتر، سرکه را به تنهایی به کار ببرید.در صورت احساس کندی دندان پس از مصرف آن مقدار سرکه را کم کنید.بهتر است از این دهانشویه به طور دايم و خانگی استفاده کنید.لازم به ذکر است سرکه خانگی بهترین و قوی ترین نوع سرکه است.

نمک :

محلول آب ونمک در ضدعفونی کردن دهان و گلو تاثیر زیادی دارد. ضمنا" نمک را می توان برای ماساژ لثه و دندان نیزاستفاده کرد.

عرقیات گیاهی

لازم است که از عرقیات سنتی، غلیظ و غیر پاستوریزه استفاده کنید. عرقیات ماندگاری زیادی دارند. (بین شش ماه تا یک سال) و اگر چه بهتر است در یخچال نگهداری شوند اما بیرون از یخچال نیز مشکلی پیدا نمی کنند.دهانشویه چای بویژه چای سبز برای کاهش عفونت دندان بسیار موثر است. عرق بومادران برای درمان زخم ها،  عفونت ها و آفت دهان بسیار موثر است.

پوست انار

یک داروی ارزان _در واقع رایگان_ اما بسیار مؤثر است. جوشانده پوست انار یک درمان فوق العاده برای انواع عفونتهای دهانی، زخم ها و آفت دهان است ؛ لثه های سست را محکم می کند؛ خونریزی انها را بخصوص هنگام مسواک زدن قطع می کند.و لقی دندانها را به طور تدریجی درمان می کند.آب انار نیز اثرات مشابهی دارد.

نعنا، پونه وآویشن :

از بهترین دهانشویه های گیاهی و طبیعی هستند واثرات ضدعفونی کننده قوی بر روی فضای دهان دارند؛ ولی اکثرا"به منظور پیشگیری به کار می روند.

 سماق قرمز و قهوه ای و گرد غوره :

درمان زخم ها، آفت و جلوگیری از خونریزی لثه ها

میخک:

از دیگر دهانشویه های گیاهی و طبیعی است. عصاره یا عرق میخک یک مسکن بسیار خوبی برای درد دندان هم می باشد.

ارسال دیدگاه