علت سفیدی دندان های هنرپیشه های مشهور

زیبایی دندان
علت-سفیدی-دندان-های-هنرپیشه-های-مشهور-ایمپلنت

ایمپلنت اولین کلمه ای است که بعد از دیدن دندان های یک فرد به ذهنمان میرسد و حتم می دانیم که علت سفیدی دندان این شخص کاشت دندان بوده.

شاید دغدغه های این روزهای خیلی از مردم این شده باشد که چطور هنرپیشه های معروف دندان های سفید و مرتبی دارند، یکی از آن راه های معمول که ممکن است به ذهنمان برسد، کاشت دندان یا ایمپلنت است. اما نگران این موضوع نباشید زیرا راه حلی طبیعی و بدون اینکه به هزینه ایمپلنت فکر کنید داریم.

خیلی از عوامل می توانند در تغییر رنگ دندان های شما موثر باشند و تقریبا رنگ زردی به دندان هایتان بدهند. ما این تغییر رنگ را دو دسته می کنیم : یکی رده داخلی و دیگری خارجی است.

رنگ های خارجی روی مینای دندان که در واقع سخت ترین لایه و بیرونی ترین لایه دندان است، می نشینند. این رنگ ها می توانند ناشی از غذاهایی که مصرف می کنید باشندف مانند غذاها و نوشیدنی ها تیره؛ قهوه، چای سیاه، نوشابه و غیره، یا انواع میوه هایی مانند بلوبری و انار که بیشترین تاثیر را در تغییر رنگ دندان دارند. این مواد شامل مقدار زیادی کروموژن یا تولیدکننده رنگدانه هستند.

مراقب مصرف مواد غذایی اسیدی و نوشیدنی های اسیدی باشید که با تخریب مینای دندان و آسانتر کردن چسبیدن کروموژن ها به دندان وضعیت را بدتر می کنند. سیگار کشیدن هم به اندازه موادی که نام بردیم در تیره کردن رنگ دندان هایتان تاثیرگذار است. داروهایی مانند آنتی بیوتیک های تتراسایکلین و داکسی سایکلین هم کم بی تاثیر نیستند. آنتی هیستامین، یا داروهای ضد فشارخون هم گاهی دندان ها را زرد می کنند. البته جدای از این ها ژنتیک و سالمندی هم تاثیرگذارند.

چند پیشنهاد برای سفید شدن دندان هایتان داریم : پنیر، که سرشار از کلسیم است و دندان ها و لثه ها تقویت می کند. یا پرتقال که با اسیدی بودنش سطحی از مینای دندان را تقریبا می ساید و به سفید شدن آن کمک می کند. آب و گلابی هم کمک به درخشان تر شدن دندان ها می کند، حتی گلابی در خوشبو شدن دهان هم نقش بسزایی دارد. درباره شیر و ماست هم ممطئنا زیاد شنیده اید، تاثیری که در تقویت و سفیدی مینای دندان ها دارند. مهم تر از همه که در صدر سفید کردن دندان ها هستند، مسواک زدن و نخ دندان می باشند.

ارسال دیدگاه